Skål Gunnar Nylund, Rörstrand längd 19,5 cm.
1 blå miniatrvas Friberg höjd 9,5 cm, 2 vaser Höganäs höjd 4-7 cm, 1 ask med lock samt en hänkelvas C-H Stålhane höjd 3-5 cm, 1 vas samt 1 skål HR, möjligen Henning Rosenqvist, höjd 2-2,5 cm, 1 skål signerad JF, höjd 2,3 cm.
Smärre slitage.