Bestående av:
Famille rose tedosa, med motiv av blommor mot grön bakgrund. Höjd utan ställ 11 cm.
Tre emaljerade föremål, Diameter 10,5-12,5 cm. Ett mindre fat, diameter 10,5 cm.
Slitage. Nagg. Flera med sprickor och dekorbortfall.