VASER, fyra stycken, samt FAT, fajans, Delft, 1700-1800-tal.
Bl.a. kinesiserande form. Transitionimiterande dekor av figurer. Några med motiv av figurer i landskap, en med fågel, en med blommor. Höjd på vaser 28,5-34 cm. Diameter på fat 29,5-30 cm.
Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.