Består av:
12 st tallrikar, diameter 24 cm. ( 3 med nagg)
6 st djuptallrikar, diameter 24 cm.
8 st skålar, diameter 20 cm.
9 st assietter, diameter 19 cm. (med med spricka, en med nagg)
1 st såssnipa, längd 21 cm.
4 st ovala uppläggningsfat, längd 21 -33 cm.
6 st koppar med fat, höjd 6 cm. (1 med spricka, 3 med crackelerad glasyr)
12 st små assietter, diameter 17 cm. (2 med nagg)
Slitage. Repor. Fläckar. Ställvis krackelyr, sprickor och nagg( se beskrivning)