SKRIVBORD, renässansstil, omkring år 1900.

Skrivbord med skuren dekor och två lådor i sargen. Längd 171, bredd 88, höjd 83 cm.

Instabilt. Renoverat, omarbetat och kompletterat. Slitage, skador, sprickor och maskstunget. Ett lås saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
15 000 SEK