Fanerad med mahogny. Skinnklädd skiva. Uppsats med jalusidörrar med bakomliggande lådor samt tre stycken lådor i sarg. Beslag av mässing. Längd 155, bredd 83,5, höjd 113,5 cm. Nyckel finns.
Fläckar. Smärre fanerskador. Delvis lösa listverk. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.