GAB, bestickservis, 109 delar, silver. "Rosenholm", Eskilstuna, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
14 gafflar, 539 gram, 18 cm.
4 skedar, 103 gram, 15 cm.
6 skedar, 152 gram, 15 cm.
12 gafflar, 590 gram, 19,5 cm.
16 gafflar, 295 gram, 14 cm.
12 skedar, 495 gram, 18 cm.
7 skedar, 164 gram, 14 cm.
2 salladsbestick, 129 gram, 21 cm.
1 såsslev, 54 gram, 18 gram.
3 udda skedar, 39 gram, 10,5-11,5 cm.
4 smörknivar med rostfria blad, 181 gram,16 cm.
14 knivar med rostfria blad, 847 gram, 19,5 cm.
14 knivar med rostfria blad, 573 gram, 16 cm.
Vikt silver 2560.
Slitage.