Dekor i famille rosefärger, bestående av:
Serveringsfat, med motiv av blombukett, längd 34 cm (nagg).
Skålfat, med växter, 20,5 cm (sprickor).
Vas, med motiv av fåglar bland natur, höjd 23 cm (sprickor), nagg.
Slitage. Nagg. Fåtal med sprickor.
Säljes till förmån för organisationen Min Stora Dag.