BLÄCKSTÄLL, silver, Nordiska Kompaniet, Stockholm, samt RAMAR, 2 st, silver.
Bläckställ i rutslipat glas med ställ och lock i silver, NK Stockholm 1917, höjd 9 cm. Två ramar i silver, 15,5 x 11,5 resp 19 x 14,5 cm. Total vikt med glas 702 gram.
Smärre slitage. Senare gravyr. Nagg på glas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.