TORBJØRN AFDAL, Bänk, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrands, Norge, 1900-talets senare hälft.
Fanerad i teak. Längd 200, bredd 37, höjd 34 cm. Bär tillverkarens etikett, stämplad "Made in Norway".
Märken. Slitage. Hackmärke. Fanerskador. Repor.