HANNE DREUTLER, skål "Nattfjäril" glas, Studio Åhus, signerad och numrerad 223-0, daterad 1994.
Graal. Underfång med dekor av fjärilar.
Signerad "Studio Åhus Sweden 1994 Graal "Nattfjäril" No 223-0 Hanne Dreutler Arthur Zirnsack".
Höjd 22 cm, diameter 24 cm.
Obetydligt ytslitage. Helhetsintrycket är gott.