MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Bord samt 4 stolar. Målat. Stol med ganombruten rygg. Skuret krön. Lös, stoppad sits. Kopplade ben. Bordets diameter 110 cm. En iläggsskiva a 47 cm, höjd 76 cm. Sitthöjd 47 cm.
Slitage. Senare målning. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.