Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med slipade prismor. För 9 ljus. Diameter ca 50, höjd ca 83 cm. Plafond med tre ljuspunkter medföljer.
Åldersrelaterat slitage. Smärre nagg. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10