Nysilver:
12 matgafflar, längd 17,5 cm
12 matknivar, med Solingen stålblad 20,5 cm
Ostkniv samt smörkniv med blad i silver
Silver:
12 tårtgafflar
2 sockertänger
2 serveringsskedar med förgyllda blad
3 kaffeskedar
1 potatisgaffel
1 strösked, förgyllt blad, 20 cm
1 kakspade, stålblad
Graveringar. Slitage.