CARL JOHAN FAHLCRANTZ, olja på träpannå, signerad med initialer och daterad 1852
Insjölandskap med får. 13 x 17 cm.
Åldersrelaterat slitage. Gulnad fernissa.
G.A. Hagemann collection.