Gisèle Freund, fotografi signerad och stämplad
"André Breton, Paris, 1956". Signerad Gisèle Freund. Även med fotografens copyrightstämpel a tergo. C-print, bildyta 30 x 20 cm. Bladstorlek 37,5 x 25,5 cm.
Bilden är i mycket god kondition.
Det finns ett obetydligt litet tryckmärke i nedre delen av bildytan.
En obetydlig fläck precis vid bildytans ytterkant i det övre vänstra området av bilden.
Det är obetydligt slitage i bladets marginaler.
Direkt från fotografen till nuvarande ägare.