ROBERT DOISNEAU, gelatinsilverfotografi, stämplad a tergo.
Två mödrar med sina barn under andra världskriget. 18 x 24 cm. Oramad.
Slitage. Kantskador.
Stämpel: Photo Robert Doisneau, Alé 35-59 / 46 Place Jules Ferry 46, Montroque, Seine / C.C. Chéques Postaux / Paris 395.795 / R.M: 68.987.