Nanny Still

(Finland, 1926-2009)
Nanny Still
(Finland, 1926-2009)

NANNY STILL, VAS, glas, "Vuokko", signerad Nanny Still Riihimäen Lasi oy.

Rullblåst, drivet filigranglas. Höjd 22 cm.

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Utropspris
2 500 SEK