INGEGERD SILOW, Matta, rölakan, ca 204 x 135,5-137 cm, signerad IS.
Randmönstrad botten i olika gröna nyanser med stora och små polykroma stiliserade blommor.
Något slitage, smutsig, flera stora och små fläckar. Skadade kortsidor och fransar, de flesta fransar saknas.