KAROTT med LOCK, BOJAN, RÖKELSKAR samt KRUKOR, två stycken, porslin. Kina, 18/1900-tal.
Karott med lock, dekor i underglasyrblått. Diameter 19,5 cm. Bojan, dekor i famille rosepaletten. Höjd 12,5 cm. Rökelsekar, dekor i underglasyrblått av drakar. Höjd 9 cm. Krukor, höjd 7 cm. Japan.
Slitage, mistor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.