CARL FREDRIK BEURLING, väggpendyl, sengustaviansk, urtavlan signerad Beurling Stockholm
Skulterad och bronserad. Höjd 80 cm. Bredd 46 cm. Nyckel finns.
Slitage. Funktion ej garanterad. Urtavlan gulnad, krackelyr.