LOUISE CATHERINE BRESLAU, olja på pannå, monogramsignerad LB.
Flodlandskap. 23 x 14 cm.
Pannå med smärre sprickor. Pannåns ytterkanter samt hörn ställvis med smärre hål efter tidigare uppfästning. Ställvis obefintlig krackelyr. Ställvis smärre eller obefintliga repor.
Troligtvis utförd i Frankrike.