Bl.a Shakespeare's dramatische Werke, Collection Complete Des Oeuvres de Monsieur de Voltaire, Loccenius, Johannes. Historiæ rerum svecicarum, Napoleon i landsflykt eller rösten ifrån St. Helena, Joan Barclaji Argenis mm
Slitage. Skador. Revor. Gulnad. Ej fullständigt genomgågna. Påskrift.