Fanerad med mahogny med flera träslag, 46x33 cm, batteridrivet ur
Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Fanerskador. Senare verk
Inköpt 1945 enligt anteckning a tergo
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10