Stomme av gulmetall behängd med prismor. Dekor av maskaroner, stamglas. 15 ljusarmar. Sju ljuspunkter. Diameter 70, höjd 90 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Senare elektrifierad. Lösa prismor medföljer. Senare prismor. Nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10