INGA-LENA KLENELL, skulptur, glas och sandsten, signerad och daterad 1994.
Blått sandgjutet glas med inslag av grönt och orange, satyrhuvud, inramat i sandsten, på järnplatta. Signerad Ingalena Klenell -94. Höjd 47,5 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
8 000 SEK
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design