ROTTINGMÖBLER, 4 delar, 1900-talets mitt.

Bestående av: soffa, karmstolar ett par samt bord.

Rotting samt betsat trä.
Dynor med textil design av Christian Lacroix.

Soffans längd ca 118, höjd 98, djup 60, sitthöjd 49 cm. Bord höjd 73, längd 77,5, bredd 56 cm.

Slitage. Märken. Fläckar. Bristningar.

Utropspris
5 000 SEK