VASER, två stycken, en omgjord till BORDSLAMPA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, trumpetformad, dubbel lycka, total höjder 35,5-50 cm.

Slitage, en borrad, en med spricka. Ej funktionstestad. En ej examinerad undertill samt insidan.

Klubbat pris
950
84
87
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
30 aug 2020 1:54
950 SEK
26 aug 2020 9:00
900 SEK
24 aug 2020 12:23
850 SEK
24 aug 2020 12:23
800 SEK
22 aug 2020 23:49
750 SEK
22 aug 2020 22:31
700 SEK
22 aug 2020 0:48
500 SEK