1244318
Firma Svenskt Tenn
(Sverige, 1924)
Firma svenskt tenn, kandelaber modell 2454, mässing, möjligen ritad av josef frank.

Firma Svenskt Tenn, kandelaber modell 2454, mässing, möjligen ritad av Josef Frank.

Formgiven på 1930-talet. För nio ljus. Höjd 34 cm.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V28

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

6 timmar 26 minuter
2 200
214
254
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
4 aug 20:44
2 200 SEK
4 aug 20:43
2 000 SEK
4 aug 20:43
2 000 SEK
1 aug 22:29
1 800 SEK
31 jul 1:03
1 700 SEK