MATBORD, 2 delar, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, med 3 illäggsskivor.
Målat i ljusgrått, skuren dekor och kannelerade ben. Diameter 120, höjd 73. Tre illäggsskivor(två målade) medföljer á 60 cm vardera. Total längd 300 cm.
Åldersrelaterat slitage. Smärre färgbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.