GALLERIMATTA, rölakan, ca 254,5 x 82,5-84,5 cm, signerad GG, enligt uppgift Gitt Grännsjö Carlsson.

Dekor av polykroma stiliserade blommor på en botten i olika gröna nyanser.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Ställvis skadade fransar, flera saknas.

Utropspris
2 500 SEK