Målad polykrom och förgylld dekor. Modellnummer 3593 och "Viola Aricolor L. Sarenaria". Diameter 20-25 cm.
Större tallrik med nagg. Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10