1250464
MATSERVIS, 94 delar, flintgods, Portmeirion, "Birds of Britain", England, 1900-talets senare del.
Matservis, 94 delar, flintgods, portmeirion, "birds of britain", england, 1900-talets senare del.

Bestående av:
4 uppläggningsfat
4 uppläggningsskålar
2 karotter med lock
2 såskannor
sockerskål med lock
11 suffléskålar
11 små skålar
12 djupa tallrikar
12 assietter
12 förrättstallrikar
12 mattallrikar
11 tekoppar med 12 fat

Smärre slitage. Ett tefat med nagg.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Utropspris
8 000 SEK