18K guld med briljantslipade diamanter totalt ca 9.50 ct, stämplat Milano, Italien. ca H-I/SI-P (Inclusion). Längd 18 cm.
Vikt 16,3 gram.
Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10