Delbart. Målat. Dekor av vridna kolonner. Hörndel med klocka, två lod och pendel medföljer. Emaljerad urtavla. Längd 200. Bredd 170. Höjd 190 cm. Nyckel finns.
Senare målning. Smärre slitage.
Proveniens
Bakstycke med etikett "Webjörnska Huset, Sollefteå".
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.