SMÖRTERRIN samt BOJAN, kompaniporslin. Qingdynastin, QIanlong (1736-95), samt 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av Växter och blommor. Längd på terrin 18,5 cm. Total höjd på bojan 20 cm.

Slitage. Terrin med kantlagning. Kantnötningar.

Utropspris
4 000 SEK