Thune, oljelampa, silver, Oslo 1900-talets början.

Två delad, med toppigt lock, svängd hänkel med drakhuvud. Nationalromantisk dekor. Höjd 13 cm, vikt 185,5 gram.

Märkt med personnummer. Lätt slitage.

Utropspris
3 000 SEK