Design Konstglas
1257063
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)
Oiva toikka, glasfÅgel, signerad o. toikka nuutajärvi.

OIVA TOIKKA, GLASFÅGEL, signerad O. Toikka Nuutajärvi.

Rött och iriserande glas. Längd ca 20,5 cm. Bär tillverkarens etikett.

Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR