JACOB ÄNGMAN, bestickservis, 36 delar, silver, modell "Rosenholm", GAB, Stockholm 1950-tal.
9 bordsknivar, längd 20 cm 9 bordsgafflar, längd 17,8 cm 9 bordsskedar, längd 18 cm 9 kaffeskedar, längd 12 cm Vikt ca 1335 g.
Obetydligt ytslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10