Gjutjärn och emaljerad skärm. Diameter på skärmen 40 cm, djup ca 40 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ytskador. Senare elektrifiering. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10