NORDISKA KOMPANIET, skrivbord, daterat 7 NOV 1952.
Skrivbord eller sminkbord i mahogny med beslag i mässing. Kopplade ben. Brickmärkt och stämpelmärkt, numrerat 596-004. Längd 106, bredd 46, höjd 72 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.