Vitmålade och förgyllda, skuren dekor, fast stoppad sits och rygg, bordets diameter 80, höjd 76 cm, soffans längd 129 cm, sitthöjd 48 cm, piedestalernas höjd 60-100, diameter 30 cm
Bruksslitage. Färgbortfall. Fläckar. Märken. Repor. Slitage på klädsel