Barock

Barock

LJUSSTAKE, fajans och brons, barock, 1600-/1700-tal.

Balusterformad på triangulär bas med tassfötter. Dekor av sköldar och serafer. Höjd 51 cm.

Åldersrelaterat slitage. Omarbetad. Lagad. Sprickor och bristningar.

Utropspris
2 500 SEK