Stål, keramik, safirglas, quartz, datum, viklås. Med box, remdelar, garantikort daterad 2013.
Boett ref. nr WAH1211
Serienr EAP3546
Kaliber ETA F05.111.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Slitage.