Rolf Wertheimer, fotografi stämplad a tergo.
"Möte, Gamla Stan, Stockholm", 1974. Gelatinsilverfotografi, bildyta 21,2 x 32 cm. Bladstorlek 25,7 x 36,3 cm. Oramad.
Klisterrester på baksidan.
Flera små obetydliga fläckar synliga i släpljus.
Två obetydliga hanteringsveck i högra övre delen av bilden.
En obetydlig repa i nedre delen av bilden.
Höger marginal och hörn med slitage och veck.