Cigarrskrin och snusdosa, silver, Danmark 1951 och Sverige 1906.
Invändigt träfanerat cigarrskrin, räfflade sidor, linoleumbotten, 13,5 x 10 cm.
Invändigt förgylld snusdosa med graverad dekor, 8 x 4,5 cm, vikt 87 g. Stämplad GAB, Stockholm.
Graveringar. Snusdosan med bucklor i hörnen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.