1269244
Nanny Still
(Finland, 1926-2009)
Nanny still, tillbringare med glas, 6 st, t/335, riihimäki glasbruk, 1950/60-tal.

Nanny Still, Tillbringare med glas, 6 st, T/335, Riihimäki Glasbruk, 1950/60-tal.

Kannans höjd 36 cm. Konformat glas med rund fotplatta, höjd 11,5 cm.

Kantnagg på två av dricksglasen.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
180
1 838
214
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (4 bud)
7 nov 11:34
180 EUR
6 nov 20:06
130 EUR
4 nov 23:29
120 EUR
3 nov 15:03
80 EUR