Konsolbord, daterat 1847.

Konsolbord, daterat 1847.

Konsolbord fanerat med valnöt. Sargen med två lådor. Bredd 100, djup 54, höjd 79 cm.

Slitage och skador, torrsprickor, repor, märken. Saknar mindre lister. Renoverat med smärre kompletteringar. Något ostadigt.

Utropspris
2 500 SEK