Stål, pelxiglas, automatisk, datum, viklås. Boett nr 819D391, 1808-68 Kaliber 2542PC Urverkets serienr 6097776.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Repor på glaset. Ställvis omfattande slitage.