Royal Copenhagen, mat- samt kaffeservis, 53 delar, porslin. "Musselmalet", Danmark.
Bestående av:
2 skålar, 511, 17,5 cm. (2 st nagg)
2 kakfat på fot, 1020, 20,5 cm. (2 st nagg, fot)
2 kakfat på fot, 513, 20,5 cm (2 st nagg, fot)
3 skålar, 1177, längd 15 cm. (1 st nagg fot)
4 fat, 168, 21 cm (4 st med nagg, andrasortering).
10 tallrikar, 175, 24,5 cm (10 st med nagg, 9 andrasortering).
5 skålfat, 165, 24,5 cm (5 st med nagg, andrasortering).
5 fat, 1091, 21,5 cm (andrasortering).
5 tallrikar, 1089, 24,5 cm (andrasortering).
2 fat, 177, 22,5 cm (2 st med nagg, andrasortering).
1 tallrik, 28, 24,5 cm (andrasortering).
1 fat, 1087, 17,5 cm (nagg).
6 koppar med fat, 1035, diameter på fat 13,5 cm
5 fat, 1088 (1 med nagg, 3 andrasortering).
Bruksslitage. Nagg. Nötta kanter. Andrasortering.